Září 2012

Konící + já

29. září 2012 v 12:46 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj, tak asi začnu mnou.
Jak jsem včera psala, tak dneska ve 2 du na oslavu mojí kámošky. Už se moc těším, ale netěším se na jednu holku nemám ji ráda, vždycky když člověk nechce něco dělat, tak ona přijde a začne tě do toho nutit a pak řekne no to si sem ani nemusela chodit a bla bla bla. Prostě taková holka co pořád nutí dělat ostatní to co nechtěj dělat a nebaví je to. Mmm snad to nějak vyjde, doufám jen že tam nebudou nějaký soutěže hlavně ne skákání v pytli to nenávidím, nejde mi to a vždycky hodim hubu XD. Du tam jen na chvíly od 2 do 6. O 6 má totiž přijet můj strejda, mají novýho psa tak bych ho chtěla vidět.

Teť koníci: Asi tak koníci stojí v zaprášeném výběhu nebo ve stájích. Poslední dobou nemám chuť si snimi hrát. Ale sesmolím něco málo co se dělo v minulích dnech. Esli stejně jako já školou poviná se dře na univerzitě tam u nás. Ten kluk co se do něj zabouchla, chodí spolu vypadá to že začne u nás na ranči vypomáhat se vším možným. Jitka má stoho radost, a pracuje na ranči čistí stáje ale hlavně k nám dnes přijel kovář budou se dávat podkovy. Ale jitka zítra projede pár koníků asi Elissabet,Lili,Lentilku,Viki a Belu samo že jí stím pomůže ještě Eshli. Na dnešní odpoledne si naplánovali vyjížďku do lesu na Lupínkovi a Bleskovi. Počasí je tu mizerné zataženo a zima. Ale všichni mají náladu dobrou. To je asi vše tak se mějte, Bebe

Příběhy koní z ranče-Eliška

28. září 2012 v 20:36 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj rozhodla jsem se psát mm něco jako menší životopis některých koníků z ranče. Tak já začnu

Příběh Elišky

Eliška je úplně první koník na našem ranči je to hříbátko araba. Narodila se před rokem. Chvíly žila poklidný život se svojí maminkou na ranči Černá perla kde dováděla na louce s ostatními hříbátky. Pak ale nastaly pro Elišku temné časy. Její maminku prodaly udajně na ranč white horse. A Eliška se musela rozloučit dobře ustála to ale jednoho večera vyslechla lidský rozhovor který neměla slyšet: Já vím Mirko ale nemáme peníze a máme moc koní musíme ji prodat mám 2 nabídky dostaneme za ni dost peněz abychom mohli uživit ostatní koně. Dobře prodáme Elišku. Eliška to nikomu neřekla a užívala si posledních dní s kamarády. A jednou ten den přišel naložily ji do auta a kamarádi jí rázem zmizely z očí. Přijela k jednomu chlápkovi. Neměl Elišku rád a mučil ji hladem a bezdůvodně ji bičoval. Ale asi o týden později přišlo vysvobození. Opět odjela na jiný ranč. Na ranč Svět. Bylo jí tam moc dobře ale zase měla odjet a odjela. Přijela k nám na ranč a má se u nás dobře ale život jí udělil ještě jednu ránu. Netrvalo dlouho a na ranč přijela Lili která je kouzelnice a právě Lili oběvila v Elišce kouzelné schopnosti. Eliška se dozvěděla že je kouzelnice, silná kouzelnice. Pak měla obrovskoh radost na ranč přijela její maminka Elisabet ano koupily jsme ji. Eliška zažila už hodně chvil kdy jí šlo o život ale vždy to přežila. A teť bojuje proti zlím silám zla a snaží se žít alespoň trochu obyčejný život. To je její příběh snad se líbylo.Prodloužený víkend

28. září 2012 v 9:11 | Bebe | 
Ahoj já vím už zase píšu něco o sobě ale když mě to nedá musím se někam vispovídat.
O konících napíšu tento víkend ještě na 100%.
MMM konečně den volna na víc ale nepřijde my že si prodloužený víkend nějak zvlᡚt užiju protože zas uteče moc rychle odpoledne půjdeme nejspíš na procházku kolem potoka děda říkal že je tam prý trochu náročnější terén to si dovedu představit procházky mám ráda ale jak znám dědu bude to samý hop přes potok seběhnout stráň přelíst honem po skále moná i brodění. No jo ten můj děda ale co trocha adrenalinu snad neuškodí. Toto dopoledne asi prosedím u komplu a u telky. Zítra no dopoledne nějakej ten film pak poklidit pokoj, oběd, oslava mojí kámošky. A v neděly nejhorší den tento den bude zasvěcený domácím úkolům přípravě do školy a šprtání na testy. Takže za chvilku víkend v tahu a odpočinek s ním. Taky se chci omluvit jak se nám rozbil noťas tak teť už máme novej píšu z něho alefotky asi ještě dlouho nebudou všechny ty data babičiny mamčiny a moje fotky no tak sorry. No vlastně mám tady jen jendu starou galerii šupnu vám sem fotku z ní. Nevím proč jsem vlastně napsala tento článek no asi proto že se nudím a chtěla jsem zase někam kecat. Tak ahoj Bebe


Náš James na výletě

Dobrodružstvý lilien - Poslední naděje

27. září 2012 v 17:18 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Minule se odehrálo : Lilien zradil falešný mráček a octla se v hlavní podzemní budově smrtijedů, kde ji naneštěstí odvedly do arény kde se setkala s " Pánem zla ". A z velkým červeným drakem co se blížil k Lilien a plyval oheň zde je další díl příběhu z liliina života snad se bude líbyt a budu moc ráda když zde zanecháte koment.


Drak a Lily si hleděly do očí a měřily se pohledem, i když bylo zřejmé kdo je větší a silnější. Najednou vyslal pán zla elektrický šok přímo do draka. A asi o vteřinu později se dostavily účinky, drak se rozzuřil začal nesnesitelně řvát a plyvat oheň. Drak se začal opět dívat na Lilien a přibližoval se kní Lili začla pomale couvat se slovy " Hodnej dráček hodnej "
Drak odpověděl hlasitým zařváním a vyšlehl plamen přímo k Lili. Naštěstí Lili ještě před zahájením útoku udělal hned 2 ochrané bubliny na ráz jedna ovšem praskla a druhá ta taky nebyla nejpevnější. Lily zase začla couvat ale co to najednou narazila byla na konci. Už myslela na jednu jedinou věc která ji napadala přemístit se. Ikdyž se jí to kouzlo nikdy nepovedlo a mělo katasrofální účinky zatla zuby a začla se snažit jako ještě nikdy před tím. Myslela jen a jen na to místo kam chce ale drak už byl blíž a blíž když v tom svou obrovskou tlapou se napřáhl a mířil na Lili. V tom se Lili začala odlepovat od země a najednou zmizela povedlo se v pravou chvíly pomyslela si. Otevřela oči a jen viděla spoustu rozmazaných věcí kolem sebe.
Konečně se dotkla kopyty země a začala se rozhlížet kde to vlastně je. Měla neuvěřitelné štěstí, oběvila se na kopcem nad smrtijedy zničenou vesnicí. Slunce už zapadalo a koně ve vesnici se chystaly spát. Mezi nimy uviděla i Roberta. Rozběhla se radostně dolů s kopce a doběhla k Robertovi. Ahoj Roberte vykřikla Lili vrhla se mu kolem krku a potěšila ho velkou pusou. Robert celý zmatený se konečně vymanil z Liliina obětí a zeptal se prosímtě co se stalo měla jsi přijít už dopoledne ale nepřišla si celá vesnice tebe a Mráčka hledala. Lili řekla tak poť mám ti toho hodně co vysvětlovat. Všechno Robertovi vypověděla a zakončila to tím musíme najít pravého Mráčka a kde je Britny musím jí to taky říct. Ale Britny se tě vydala hledat řekl Robert a vytáhl s malé taštičky mobil a začal vytáčet číslo. Halooo si to ty Britny? Jojo sem to já proč my voláš už zrovna jsem ti chtěla zavolat našl jsem Lilien. Co vyhrkl Robert ale Lili právě teť stojí vedle mě. Co co že hele nenechám na sobě nic znát a dovedu ji zpátky do vesnice a ukáže se která z nich je smrtijed. Hlavně dávej pozor řekl Robert a típl to. Hele hele ty nejsi Lilien Britny právě Lili našla u skály sebvrahů. Lily se na něj vyjeveně podívala a řekla ty my chceš snad říct že my nevěříš že jsem to já. Ne teť už nevěřím nikomu a ničemu hezky tě zavřu do cely a jestly si rozumná tak tam počkáš a pak se to vyjastí hezky ti dám veritasérum(nápoj po kterém musí každý mluvit pravdu) a uvidí se.Jak to dopadne objasní se že se ta druhá co ji našla Britni se jen za Lili vydává a kuje temné plány jak rozbít jejich přátelství čtěte další díly liliiných dobrodružství !!!

a kruci

24. září 2012 v 18:09 | Bebe | 
Ahoj
Jsem otávená bolí mě v krku a zítra ve škole píšem 1 velkej test z Čj pak ústní zkoušení z přírodky a fizyny. o je to hrozné pořád jenom učení a škola a bla bla bla. MMMm je to děs. křeček se bude konat no do 14 dní ještě nebude ale potom by už měl být.
kámoška mě dneska pozvala na oslavu v sobotu a v pátek du někam na vejlet s našima. no doufám že si aspoň v neděly odpočinu a udělám pořádek ve věcech do školy úkolech atd.
Ach jo moje články nejsouu vůbec zábavný já si to plně uvědumuju že se tenhle blog změnil spíš o plkání o mích problémech pocitech atd. Chtěla bych sem proto začít přidávat věci které se týkají více ranče a mích koníků. snad něco vymyslim.

tak se mějet bebe

Jupíííííííí

23. září 2012 v 18:21 | Bebe | 
Ahoj, te´t jen krátce ale mám zprávu která je promě úžasná suprová prostě senzační.Budu mít KŘEČKA DŽUNGARSKÉHO.jupí před půl hodinou jsem se babičky zeptala co bude s tím křečkem a ona řekla že děda říkal že proti tomu nic nemá. A že křečka koupíme. Ptala jsem se kdy babička řekla že ještě neví tak jsem jen hodně rychle řekla co nejdřív. takže se bude kupovat klec s vybavením nebo akvárko. A pak koupíme křečíka. já mám takovou radost. Další věc kterou se můžu pochlubit ve škole XD. Né nejsem vychloubačná jen to řeknu kámoškám. doufám že v brně teť nevím kde v jakým obchode ale babička říkala že ve čtvrtek pojedou s dědou nakupovat a že tam mají zverimex tak tam nakouknou jestly tam mají křečíky džungarský. snad je tam mají.

loučím se svámy dost dost happy bebe

Ach jo

22. září 2012 v 20:08 | Bebe | 
Ahoj.Zase píšu zmučená školou a úkoly neustále narážející na to že na blog teť nemám čas. No musím se začít ale dost rychle učit kvůly jednomu blbcovi jsme v češtině psaly písemku a já dostala 4. Našim to zatím úspěšně tajím nechci je tím zatěžovat akorát by na mě řvali a všechno by bylo v loji. Kam se to mimochodem už hodně rychle řítí v úterý pro mě dost dost důležitá prověrka jak jinak než z ČJ zatím my vychází 3 no jo no 2,4,2- ten školáckej rok začíná. V úterý jsem byla jezdit no co říct můj nejoblíbenější koník Eta (chlaďásek ) má zlozvyk hrozně se pasee a když jí zvednu hlavu začně klusat už i málem nacválala a už jsem málem letěla dolů. Snad ji to odnaučíme. Další věc je blbá rozbil se nám noťas už vůbec nejede a ani nepojede teťkom píšu z máminýho počítače kam se opravdu málo dostanu protože na něm teť pořád někdo sedí ale teť jsem si ho zamluvila já!Konečně.Další věc promě moc moc pozityvní možná budu mít křečka džungárského(to slovo mi dělá problém možná ho špatně píšu)!5ekla jsem rodičům že se my mocinky líbí a že bych ho chtěla a oni řekly že o tom budou uvažovat.Tohle je taky další věc kvůly které chci dobré známky kdybi to věděly zatrhnou to. Tak pls držte palce ať to vyjde. Omlouvám se za delší nesmyslný článek o mě
tak teť zas něco z ranče
Na ranči je veselo kvůly novému hříbátku ale je vidět že podzim je tu dnes je první podzimní den a už u nás začíná žloutnout listí. Holky se chystají na podzimní a zimní vyjížďky s koníky kterým se teť moc nevěnovaly. A proč měly moc moc práce s věcmy na zimu atd. mimochodem eshli začla chodit do nové školy prý se jí tam moc líbí. Stejně jako já tají před jitkou její 5 z nečekaného testu. taky to vypadá že se zamilovala do jednoho kluka který tam chodí no promě nic moc:)
No tak to je asi zas vše už letím k telce na Harry Pottra dávaj ho mimochodem na nově za chvilku začíná asi o půl 9 jestly máte zájem papa bebe

Do 3 kola postupuje...

16. září 2012 v 10:38 | Bebe |  Soutěže
Ahoj tkže do 3 kola postupuje terka a schleichovk ale bylo to bez rozhodování protože Koni se rozbil foťák a nemohla poslat fotky. Zadání do 3 kola je vyjížďka u vody.
Ještě tu je odkaz na fotky od schleichovky jsou tam fotky do 1,2 a 3 kola schleichovka my to poslala takhle:
http://lucastrbakova.rajce.idnes.cz/pro_Bebe_do_souteze/#proBebe1.jpg
A tady je fotka Terky do druhého kola poslala my 3 ale já jsem vybrala sem jen jednu bylo by dobré aby jsi my Terko fotku poslal do příští neděle pokuť možno.
Tady už ale ta Terčina totka:Musela jsem ji trochu zmenšit na šířku jinak vypadá moc hezky

Jak se vede na ranči?

16. září 2012 v 10:20 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahojky tak jak jsem včera slíbyla že napíšu delší článeček tak se du do toho pustit. Nečekejte nic ekstra prostě nemám moc nápasů tak já du něco sesmolit.
Na našem ranči se teťkom vede no tak dobře. Počasí ale není vůbec dobrý a není moc povzbudivý protože je zima a zataženo takže nic moc. Koním ale není zima někteří sou ve výběhu a klisny s hříbatama ve stájích. Elisabett je trochec nastydlá kašle tak sme jí daly teplou deku a daly ji do stáje. Jitka a Eshly zrovna poklízí ve stájích dávaj seno vodu a tak. Odpolko prý půjdou projet Lentilku a Dana. Prej že pojedou údolím potoka a pak odbočí do lesa a sebou si vezmou tahací postroj a s Danem natahaj z lesa pár klád aby měly čím topit. Takže i když je hnusně tak holky pracujou ale mnohem radši by se válely v peřinách. Koně co sou na louce tak jsou u jídla a nebo pod stromem. Vypadá to že si spolu povídají a žijou si dobře. Lily se teť hezky stará o svoje nové hříbátko Lajlu. Hříbata sou asi jako jedný dost živý ve stájích pořád poskakujou a chce se jim běhat tak Jitka uvažuje že by je pustila do výběhu.

To je asi vše(už fakt nic nevymyslím sorry za nesmyslný článek se spoustou blbích keců) Tak zatím Bebe


ještě dva staré obrázky:

Zuska:)
a ještě jednou Zuska:

Jen krátce

15. září 2012 v 20:09 | Bebe | 
Ahoj. Strašne moc moc moc se vám omlouvám že nepíšu články ale nestíhám a nebo se my opravdu nechce takže teť počítejte z mizernou návštěvností blogu ale obíhám každý den a jak jste si možná všimly tak se snažím komentovat a tím vám vynahradit to že nepíšu na blog. Tak prosím pochopte mě.

PS. Sorry za krátký článek jak nadpis napovídá ale zítra napíšu nějaký ten článek tentokrát opravdu na 100%


Tak se mějte a užívejte víkendu vaše Bebe

Nestíhám

7. září 2012 v 20:17 | Bebe | 
Ahoj. Tak sem tu zase nebyla no omlouvám se ale nestíhám škola + já = nestíhám! No tak zítra jedu na chatu no ještě umejt hlavu a je to. A máme úžasnou novinku vlastně jsem vám ani neřekla že no to že Lily čekala hříbátko. A dnes večer se nám ten zázrak narodil porod proběhl bez komplikací a hříbě se narodilo. Je naprosto úžasný tak roztomilý. je to hříbátko schleich haflinga ležící a vymyslela jsem už jméno. Je to Lajla řekla bych že se k ní hodí a asi to znamená že když je Lily kouuzelnice jak výte z jejich příběhů má Lajla asi taky něco s toho kouzlení takže další bojovník dobra se zlem. No takže já asi už pomalu končím jo a možná článek v neděly ale neslibuju tak já letím mějte se. Bebe

P.S. omlouvám se za krátký článek

Uf žiju

3. září 2012 v 12:37 | Bebe | 
Ahoj tak vám píšu že jsem přežila.Škola no co říct. Asi tak Děěěěěěěěěěěěěěěěs.Ale vlastně se sttalo co sem očekávala spousta puberťáků mega škola a já netuším ani kde sou záchodky a moc moc učení. Dnes jsme dostaly všechny učebnice odhadem jejich něco přes 10. Ale zato máme hodnou třídní a přidaly k nám půlku no vlastně 3 holky a 3 kluky z jedné vesnice. No řeknu to tak ty holky to je prostě něco hodně hodně divnýho Některý ty 6 sou vyšší než moje mamka a ty co sou u nás tak vysokej není nikdo našminkovaný přerostlý některý tlustý holky s kterejma se zatím nikdo nebavý ale ty holky fakty vypadaj na 8 ne na 6 to teda rozhodně ne. No takže holky co se knám nehodí někdy je vám ukážu. Tak se mějte Bebe

SR

3. září 2012 v 12:26 | Bebe |  SR \ OR
Ahoj máme další Sr
Moc děkuji Lenušce že spřátelila blogy tady stránky http://www.konskastaj-snehurka.estranky.cz/
ještě obrázek na poděkování:


Nééééééééé i Joooooooooooo

2. září 2012 v 10:55 | Bebe | 
Ahojky tak jak se máte. No jak vypovídá nadpis na něco se těším a na něco ne. Netěším se jak vám už asi došlo na novou školu. Těším se na odpoledne pojedu ve třištvrtě na 2 pojedu do Říčan s kámoškou a z Říčan nás vezme její taťka do kina na dobu ledovou 4 ve 3D ještě jsem ve 3D nebyla takže se moc moc těším a doufám že to bude super. No ale tohle je poslední den volna tak si ho musíme všichni co nejvíc užít poněvač je zítra škola. Škole spíš některým osobám v ní 3x fuj fuj fuj. A protože teť je nejčastější otázka "těšíte se do školy" tak ji nebudu opakovat každý může mít jiný názor ikdyž většina by odpověděla ne.Ale proč se pořád mučit myšlenkamy na vězení že ano no ikdyž je celkem zábava kecat a pomlouvat školu nemyslíte. Ale dost těch keců jak dem zítra do školy chtěla jsem vám tu sem dát pát hezkých větiček tad jsou:

Aneb škola očima žáků:

příchod do školy - cesta na popravu
škola - věznice
naše třída - planeta opic
pětka - chléb náš každodenní
vyučování - smlouva s ďáblem
prázdniny - sladká slova svobody
tělocvik - BBC
literatura - nedělní chvilka poesie
dílny - urob si sám
sborovna - sídlo nepřátel
rozhlas - kriminální ústředna VB
uklízečka - dívka na koštěti
školník - mstitel s píšťalkou
šatna - vlčí doupě
tahák - skrytý pramen
volná hodina - sůl nad zlato
dějepis - film pro pamětníky
jídelna - otrávené plyny
za školou - volání divočiny

Srpen

1. září 2012 v 11:15 | Bebe |  Časopis ranče
Ahoj tak a je konec prázdnin toto ale uteklo. Chce se vám do školy? Mě tedy rozhodně ne. Ale jak tak skončil měsíc Srpen tak vám sem dám další číslo časopisu abyste se trochu pobavily a připoměly jsme si co se vlastně stalo tak dem na to:

Další horská dvolená:Tak rodinka arabů si vyjela na rodinou dovolenou spolu semnou do Krkonoš fotky bohužel žádné nejsou protože nebyl na výletech čas.Moc si to tam užívaly a byly jsme například na Rýchorách a na Černé hoře. Prvně jsem s návrhem že pojede i Eliška hříbátko nesouhlasila připadalo my že to nezvládne ale jak se ukázalo zvládla to a dokonce mnohem líp než rodiče.

Letní výlet do Veverské Bitýšky: Také jsme se spolu s mojí sestřenkou a mími odiči a jedním novým koníkem vydaly na výlet. Nového koníka zmíním i posději. Byl tam jenom on a 10 kylometrovou procházku údolím Bílého potoka jsme si všichni moc užily. Mám 2 fotky tady jsou :

tahle je trošku mázlá.


Nový koník: Ano jak jsem již zmínila máme na ranči opět nového koníka jmenuje se James a je to Teneesiský Mimochodník. Nad u předešlého článečku jsou jeho fotky. James se jak jinak kvůly krásným chodům bude zaměřovat na Drezůru takže je na ranči další koník který má slušnou šanci vyhrávat soutěže.

Terénová zkouška:Jak jsem už tady na blgu několikrát zmínila tento měsíc se konala terénová zkouška do které byl přihlášen náš Westerňák Ben hřebec Pinto. Fotky nejsou ale po velmy namáhavém terénu dokonce se objevilo i plavení se Jitka s Benem dostavily do cíle a získaly krásné druhé místo v krajské terénové zkoušce.

A co blog :Tento měsíc se na blogu objevila soutěž DO ZÍTŘKA BY MY MĚLA KOŇA A TERKA POSLA FOTKY DO DRUHÉHO KOLA. Pak nás bude čekat ještě poslední třetí kolo.Taky jsem pro vás nafotila nový fotopříběh útěk v kterém Lů utekl z ranče. Ale všechno dobře dopadlo a Jitka s Bellou ho chytly. Taky se tu objevilo zase nové vyhodnocení koně měsíce na Září a zvýtězil Lů jak jsem včera psala.

A teť už nás čeká rozhovor z koníkem z ranče a na dnešek jsem si vabrala a poprosila :Viky zatichlou nedávno zakoupenou klisničku Dartmora.

Já: Ahoj Viky tak jak se máš a jak se ti tady na ranči líbí

Viki: No mám se dobře hodně mě teť braly na vyjížďky a nedávno nás fotil venku takže mě uvidíte na fotkách.A na ranči se my moc líbí.

Já: A taková osobnější otázečka pročpak jsi tak zatichlá a nikdy si nemluvila o své minulosti a proč nám tvoji minulost tají i Jitka.

Viki:No ono totiž no ono je to takové těžké zamlklá jsem protože se stydím a osvé minulosti jsem nikdy nemluvila protože nebyla zrovna 2x štastná já jsem totiž mě jít na jatka. A moc si vážím toho že mě koupily a zachránily protože takových koní je hodně a jen málo jich vyvázne tak jako já. A jsem opravdu moc vděčná za to že se šly a Jitka složily a by mě koupily.

Já: No tak to opravdu nikdo z nás netušil. Každopádně otočíme stránku.Proč se v noci vytrácíš z ranče a já tě vždycky kolem půlnoci načapám u vampíří jeskyně?

Viki:(velmy zaraženým hlasem) No já já já chodím k domku kde v noci spí Jitka ona má vždycky puštěnou televizi.

Já: No tak to vydíte další věc pro kterou už mám konečné vysvětlení. A ještě taková otázka co by si chtěla tady na ranči zlepšit nebo co naopak nechceš?

Viki: no zlepšit asi nic možná jen to aby koupily hřebce dartmoora ale to je jen osobní věc. A nechci aby ten blbec frísan Blesk no prostě aby mě v noci vyslíchal a aby si myslel žesem upír prostě mě jednou jako ty viděl jak du k vampíří jesky ni ale chodím opravdu za jitkou. Takže to je zas další nesmyslnej mýtus aby si myslel že sem upír takže zakončím totak že se svámy loučím a navalte ty mrkve kterejma ste mě podplatily za ten rozhovor a ještě blesk je idiot.

Já: Tak moc díky za rozhovor a o jakých to mrkvích mluvíš ( a jejdu profláklo se to) Ahoj viky už musím jít.(triskem utíkám od ohrady.

Viki: hej a co ty mrkve!!! xD xD :)

Tak ahoj to balo 2 číslo časopisu našeho ranče za měsíc srpen na další číslo se můžete těšit za měsíc.