Listopad 2012

25.11. aneb Jeden den z ranče

25. listopadu 2012 v 18:48 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj. Připravila jsem pro vás jeden den z ranče a to ten dnešní. Tady je!
7:30 Crrrr Jitce zvoní budík. Ach jo to už je tolik povzdechla si Jíťa. Eshli vstávej musíme se postarat o koně. Jasně už jdu. Jitka šla připravit snídani zatím co se Eshli přemlouvala vstát z postele a obléct se. Mňam snídaně byla výborná chválí Eshli Jitku. Navléct bundu a boty a můžeme vyrazit. Koníci už řechtají a výtají holky. Ahoj Mirku zdraví Eshli Jejího oblíbeného tažáka. Prvně jim tam dáme ještě jedn balík sena a vodu. Uf to byla tíha, ale už to máme. Tak jdem vykydat. Holky kydaj a koně pokukují. A je vykydáno! To jsme to, ale hezky zvládli pochvalovala si Jitka. Teť jdeme projet pár koní a odpoledne pojedeme na vyjížďku co ty na to Eshli. Super! Je potřeba projet Bellu,Davida,Zuzku a Lilly. Tak jo, Jitko já si beru Bellu a Lilly. OK na mě tedy zbyl David a Zuzka. Holky zašli pro vybavení, poté vyvedli koně z výběhu a ze stáje vyčistily a nasedlaly. Jedeme směr jízdárna. Holky trénovali celé dopoledne jak přirozenou komunikaci tak normální ježdění. Dařilo se jim. Ve 12 byli hotovy a tak si skočily do města na oběd.
A je odpoledne. Tak jak jsem slíbyla pojedeme na krátkou vyjížďku.
Rozhodla jsem se vyjížďku nafotit tady jsou fotky : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/2012-11-17
Omlouvám se fotky jsou hnusný a bohužel se mi zdá že se nějaký nenahrály :(
Tak to je dnes vše ahojík Bebe

24.11.2012

24. listopadu 2012 v 20:53 | Bebe | 
Ahoj. Tak jak pak se máte moje srka a jiní! Já tedy dobře. Dnes jsem byla na skautské výpravě užila jsem si to. Právě se nutím umýt si hlavu, ale rozhodla jsem se ještě napsat a poslechnout si pár písniček. Jejky právě jsem si uvědomila že jsem mamce obsadila komp XD. Tak snad chvíly počká. Mmmm mixer na seznamu je celkem dobrej. Poslouchám a píšu.
No, Vánoce se kvapem blíží a předpovídaný konec světa ( podle mayského kalendáře) taky. Je jasný že se každý těší na Vánoce, ale chtěla jsem se zeptat věříte na konec světa? Já tedy moc ne. Ty hororový scénky mi někdy přijdoui až směšný. A když svět zanikne tak se toho tolik nestane tedy až na vimření lidí a všeho živéhoXD. Konec světa se podle mě konat nebude! Takže si s toho nedělám hlavu. A kdybi tak mám výhodu nejdu do školy ( V ten den ) bude probíhat výměna topných těles. A jestli se to na tuti bude vědět že zhebnem tak rozhodně řeknu klukovi co sem se do něj zabouchla že ho miluju. Sem děsná v tomhle. A co vi jak vidíte den 21.12.2012?
Jo a koníci se mají no normálně. Mají už zimní srst a užívají si rozmazlování. Snad zítra napíšu něco více k ranči. Tak omlouvám se za velice nudný článek a ahoj

Příběhy koní z ranče- Bella

23. listopadu 2012 v 21:50 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj. Píšu o Belle klisně Fríského koně.

Začalo to jednou na jaře. V boxe ležela klisna a rodila. Porodila nádherné hříbátko. Klisna, ale po porodu umřela. O klisnu se farmáři, ale dokázali postarat a vše zvládli. Uplynulo léto dokonce i podzim a nastala zima. Jednou se Bellla probudila a uviděla co ještě nikdy neviděla. Země byla pokryta jakousi bílou studenou pokrývkou. Opatrně si k tomu přičuchla a jemně šlápla kopýtkem na to bílé studené jak tomu říkala. Sníh zakřupal a zatřpytil se na slunci. Bella udělala krok zalíbylo se jí to a tak se rozběhla po bílé louce. Letěla jako vítr. Farmáři ji pozorovali a povídali si : No páni tak rychlího koně jsem fakt dlouho neviděl. Hele Jou musíme ji co nejdřív osedlat. Musíme ji vyskoušet, jestli bude stejně dobrá jako je teť budou za ni slušný prachy. Potom bychom mohli zachránit ranč. No jo musíme to skusit. Přitakal Jou Fredovi.
Tak jo jen klídek holka, promlouval Jou k Belle která neklidně pofrkávala v boxe. Nasadil lehce uzdu opatrně i sedlo. Klisna si pofrkla hrábla kopytem, ale pak už jen stála. Nevzpínala se nekopala. To Joua hodně překvapilo. Vyvedl tedy klisnu z boxu na malou jízdárnu. Opatrně si na ni sedl. Bella ihned začala cválat jako o život a nakonec přešla do trysku. Jou Byl, ale skušený přesně tohle očekával. A tak jen klidně seděl a v duchu hodnotil klisnu. Zatáhl za otěže a Bella kupodivu přešla do klusu a pak i do kroku. Tak tedy Jou a Fred zjistili že Bella je stejě rychlá bez sedla i se sedlem a celkem byla i poslušná.
Rozhodli se ji tedy prodat. Jitka sháněla koně na kterém by se dalo jezdit rychle, ale zároveň pohodlně. A v tom uviděla Bellu. Zavolala na číslo které bylo na inzerátu a domluvila se že se na Bellu přijede podívat. Přijela. Bellu si prohlédla a dokonce se na ní i projela. A okamžitě řekla ,,Beru ji!". A tak se tedy Bella dostala k nám. Jitka ji má moc ráda a vyhovuje jí. Bella je rychlá, ale zároveň pohodlná je učenlivá a dobrá pro menší děti.

Tak to je vše snad se bude líbyt. Moc potěší komentář a díky všem co přečetli! Ahoj Bebe

Přidávám fotku ať jste v obraze!

Ahojky, podlouhé době zase píšu

22. listopadu 2012 v 19:24 | Bebe | 
Ahoj. Omlouvám se že jsem v neděli nenapsala. Chtěla jsem a napsala článek dám zveřejnit a ono najednou nejde to a článek zmizel. Takovej ( nechci se chlubit, ale myslím že ušel) hezkej článek a on zmizel. To mě úplně šíleně naštvalo! Tak jse už nechtěla napsat a už jsem to vůbec nestíhala. Takže bych se chtěla omluvit že jsem taková mizerná. Taky jsem včera neoběhla jak jste si možná všimly to byla, ale jen vyjímka jinak obíhám každej den. Do školy mám takový hovadiny. Teť zrovna ve škole děláme takovej projekt z ájiny a chcou po nás fotky rodiny,kámošu,mazlíčka atd. Takový blbosti, tak to dnes ještě musím skopčit a zítra mám klavír. V úterý jsem byla na koních jé byly zase super jela jsem na Lentilce je to Hafling. Moc sem si to užila ještě přežít klavír a bude vše OK :D. Teť si půjdu pohrát s křečíkem nachystat do školy a do klavíru a bude to. Mmm omlovám se že píšu zase nenom o sobě. Tak promiňte zítra se zase ozvu pomocí životopisu koníka. Tak ahoj hezkej večer Bebe!

Sobota XD

17. listopadu 2012 v 12:37 | Bebe | 
Ahoj. Tak před chvílí jsem se dodívala na film Válečný kůň. Asi to znáte je to od Spielberga( nevím jak se to píše) . Ty jo je to smutný, ale moc krásný film. Je sobota takže si užívám volna, proto jsem se tedy dívala dopoledne na ten film. Taky jsem si naplánovala že napíšu na blog, tak píšu a ještě musím hrát na klavír, ale teť to nejdůležitější za chvilku až sepřipravím tak půjdu ven fotit. Chtěla bych nafotit menší fotopříběh a když se ten krámskej foťák uráčí nevibít po půl hodině, jak to má ve zviku tak chci nafotit pár fotek abych je mohla přidávat různě pod články atd. Tak že snad zítra bych mohla stáhnout fotky do kompu. Tak teť už půjdu. Chci jít fotit. Tak ahoj Bebe

Tady menší obrázek sorry za špatnou kvalitu, ale byl děsně malý tak sem ho musela zvětšit proto je to tak rozmazané a nezaostřené

Neaktivita a nezáživné články

16. listopadu 2012 v 22:30 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj. Tak jak pak se máte? Já no tedy celkem dobře. V úterý jsem byla u koníků. Moc sem si to užila jezdila jsem ve tmě na cvitišti. Stejné jako na jízdárně akorát travnaté. Bylo to úžasný. Moc sem si užívala, ten klus! No, ale ať zas nekecám jen o mě a o tom co jsem dělala to vás nezajímá. Nemám v zásobě žádné fotky takže zítra budu fotit. Taky se vám chci omluvit, že tu v týdnu nejsem obíhám, ale nepíšu články. Mrzí mě to, ale popravdě nemám moc času a taky nevím co mám psát. Chci se zeptat co by ste chtěli za články co vás zajímá? Teť jsem tedy navázala na nadpis.

Napíšu něco málo k ranči: Koníci se mají skvěle i jezdkyně. Chystáme se na Vánoce a samozřejmě se na ně taky moc těšíme. Tak že až napadne sníh začne focení. Taky řeším dárky jak u schleichů tak pro rodiče! A co vy připravujete se taky na Vánoce a jak trávíte podzimní dny , co dělají koníci? Mmmm už je půl jedenáctý a nazítřek sem si toho naplánovala celkem dost hlavně časově náročnýho takže se s vámi už rozloučím a slibuju že zítra se zase ozvu. Tak se mějte du chrápat XD dobrou noc Bebe

Srko

14. listopadu 2012 v 17:53 | Bebe |  SR \ OR
Ahoj, tak máme nový spřátelený ranč
Je to ranč u Hnědáka! Tady odkaz : http://ranchuhnedaka.webnode.cz/

Tady fotka na poděkování:

Mějte se Bebe

Příběhy koní z ranče - Ellizabet

10. listopadu 2012 v 21:18 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj. Tak je tu pro vás opět příběh koníka z ranče. Tentokrát jsem si pro příběh vybrala Ellizabet.
Je to klisna Araba. Má jedno hříbátko Elišku a na ranči i hřebečka Davida. A jak se k nám vlastně dostala?
Mno vše začalo narozením krásné klisničky dali jí jméno Ellizabet. Byla hezká,hravá a vychytralá. Čas ubíhal rychle a klisničce byly 4 roky. Vydala se na parkurovou karijéru. Byla už od narození taková........skákavá. Byla dost úspěšná asi po 8 závodech, kde 5 závodů vyhrála měl přijít asi s toho nejdůležitější závod. Den D nastal a Ellizabet stála na startu. 1 skok a 2345 a poslední skok. Ale co se stalo nepovedlo se klisna ležela na zemi a zoufale ržála. Ihned přiběhl veterinář a konstatoval že si zlomila nohu. Ellizabet se zotavovala a protože to nebyla tak závažná zlomenina se uzdravila. Závodit dále už ale nemohla. Sportovní stáje které ji vlastnily se Ellizabet chtěli zbavit. Řekli si že je jim už Ellizabet k ničemu tak ji nabídly k prodeji. Jitka tak brouzdala internetem a v tom oběvila inzerát na Ellizabet. Bylo tam taky uvedeno že měla jednoho potomka Elišku. A co se nestalo to my sme byli ti co si Elišku Ellizabetino hříbě koupily. V té době jsme měli zájem i o Ellizabet ale protože byla úspěšná v parkuru a vydělávala jim tak ji nechtěli prodat. A teť byla na prodej a kdyby sme si ji koupily uvažovala Jitka tak bychom vlastě mi měli klisnu kterou jsme chtěli a Eliška by měla tady i maminku. Co mohlo být lepšího. Jitka se ani nerozmýšlela. A po měsíci už byla Ellisabet na našem ranč.

Tak jste se dozvěděli jak se k nám dostala Ellizabet. Teť se na Ellizabet moc nejezdí spíš se lonžuje a použivá v přirozené komunikaci. A je vše v pohodě. Snad se líbylo a prosím o komenty.
Ještě její fotka aby jste věděli jak vypadá:

Omluvte tu hnusnou fotku ahoj Bebe

Čauky, sem taková zhulená a i naštvaná!

9. listopadu 2012 v 20:25 | Bebe | 
Čauky. Se moc omlouvám že jsem nepsala, ale prostě nebyl čas no. Dnes se mi od keníka na blogu oběvil koment ať prý prosím napíšu až si to přečtu nějakej článek, ale stejnak sem to dneska měla v plánu. Jak se vede u mě teda žádná sláva dnes zasáhla puberta mmm tak sprostě jsem už dlouho nemluvila no prostě mě to zase naštvalo. Spíš jinak ale už nechci být sprostá. Tak asi tak ve škole se to všechno podělalo. 3 z důležitýho testu z matiky. A psali sme test z ájiny. Já nepodváděla jen jsem si ten test tak trošku podle toho sešitu chtěla skontrolovat:D jenže sem si to pěkně zavařila. Učitelka prej ,,Mmmmm Barčo okamžitě odevzdej test a že bych ti dala napomenutí třídního učitele nebo ještě líp dutku učitele". Já myslela že vyletím a zařvu na ni co si myslím a co tak kámošce dala dutku třídního učitele za to že si přepsala známky v žákovský pak to ukázala tátovi a pak to zase přepsala. Celkem ji chápu její táta je v tomhle opravdu strašnej! Prej se tak na mě všichni dívaly jak na vraha, mmm tak andílek Barča dostane dutku njn. Ještě to není jistý kamarádky si myslí že my to nedá a já nevím ona je to taková kráv... vy výte co. Prostě a jednoduše nenávidím učitele. Plus ještě musím chodit do hudební nauky neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Hele omlouvám se že pořád píšu o sobě ale tohle sem napsat musela no uznejte komu jinýmu toříct rodičům rozhodně ne :D. Tak snad tu dutku ani napomenutí nedostanu! O víkendu napíšu zase nějakej ten malej životopis koníka z ranče jestli teda chcete.

Kůň měsíce-Listopad

4. listopadu 2012 v 15:00 | Bebe |  Kůň měsíce
Ahoj. Tak dnes vám opět představím ty co se dnes zůčastnily soutěže o koníka měsíce

první je.
Náš miloučký Mirek! Hřebec Irského Tinkera.


a další je.....
Náš Kaštánek. Valach haflinga


a poslední je:
James. Hřebec Tenesiiského koně.

Prosím hlasujte pod tento článek do komentů napište jméno koníka. Děkuji za každý hlas vaše Bebe

Fotky

4. listopadu 2012 v 13:13 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj Tak jak jsem slíbyla tak jsou tady ty fotky
První je Vycházka : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Vychazka/
a druhý je sníh : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Vychazka/

Tak doufám že se fotky budou líbyt. A prosím o komenty i kritiku! Bebe

Říjen

3. listopadu 2012 v 18:42 | Bebe |  Časopis ranče
Ahoj, jak jsem psala v předešlém článku kde jsou fotky z Halloweenu tak se dyžtak mrkněte že sem dnes dám ještě další číslo časopisu ranče. Tak jsem tu připravená vydat opět časopis za měsíc Říjen který právě uplynul. Tak jdu na to


Říjen

Co se stalo na ranči? : Na našem ranči se toho za měsíc Říjen moc nestalo. Ale no......... přece jen se něco stalo. Bylo to úplně na začátku šla jsem s mími rodiči na procházku, a nebyla bych to já kdybych si na krk nevzala foťák do kapsy pár koníků a nevyblejska si je tam někde. Ano Bylo nádherně už bylo trochu chladněji, ale přece jen šli jsme lesem kde byli nádherně zbarvené stromy a koníci i všichni ostatní si to moc užívaly. Tak mám tedy fotky, ale nechci je ještě zveřejnit nechám si je na později.

První sníh! : Jako asi u všech z vás i u nás napadl sníh. Sice vydržel jen jeden den ale přece i tak jsem stihla udělat pár fotek koníků na sněhu ( do té doby než mi klekl foťák ). Fotky sem dám zítra. Koním se to moc líbylo někteří jen opatrně našlapovaly a jiný zase skákali a válely se v závějích. Měli jsme ze sněhu obrovskou radost a doufáme že brzy nás sníh navštíví zas

Halloween. : Jo jo, je to sice již prvního , ale musím to zde zmínit! Ve středu byl Halloween. Halloween se sice slavý v Americe, ale my ho slavily i u nás na ranči. Fotky najdete v minulém článku pod tímto. Bylo to moc hezké tma, tajemno a nakonec se na ranči šlo spát asi v 10.

Co se plánuje dobudoucna? : Tak, budou Vánoce na které se už všichni moc těšíme. Chtěli bychom nový foťák ( asi bude) a samozřejmě koníky a nějakou jezdeckou sadu. Koníky naprosto jistě chci hřebce Lipicana schleich a klisnu Irského tinkera. Ohledně ranče se plánuje nějaký ten menší Mikuláš a jak jinak všichni teť schání dárky a věci hodící se na ranč. Ze Štědrého dne budou na tuti fotky.

Co si chystám na blog? : Chystám si nafotit fotopříběh, ještě nevím o čem to bude ale bude. Taky zítra přidám fotky z vycházky a ze sněhu. A ještě sem dám zítra hlasovací článek o koně měsíce Listopad a vyhlásím koně měsíce Říjen.

Menší ukázka z fotek ve sněhu.

A teť se už chystáme na rozhovor s ............. Bleskem

Úvodní slovo o něm: Blesk je hřebec Fríského koně, zaměřuje se u nás na drezůru a na parkur. Přišel k nám v roce 2011. Je trochu divoký a hlavně pořád kouká kde by co proved hlavně v přítomnosti klisen je velmi nervozní, proto je ve výběhu s ostatními hřebci se kterými se snáší dobře. Na Bleskovi jezdí Jitka.

a teť už rozhovor........................

Já: Ahojky Blesku tak jak se vede?

Blesk: Ale jo dobře

Já: Jak Blesku vypadá tvůj den tady na ranči?

Blesk: Tak že, o půl 7 mi přijdou dát samostatnou hromádku sena a v sobotu a ve středu i granule. Sem tam dostanu nějaké ty pamlsky. Jitka na mě jezdí v neděli a v úterý a čtvrtek. Vždy si pro mě přijde v 9 dopoledne a jdeme trénovat na jízdárnu nebo na naše místečko. Tréning trvá do 11 pak mě hezky odsedlají a vyhřebelcují dostanu trošičku ovsa a odvedou mě na 3 hodiny do boxu. Pak jdu ještě na 1 hod. trénovat a pak mě dají do výběhu. Večer v 6 opět dostanu jídlo. A pak jdu spát.Ostatní dny odpočívám na louce nebo v boxu

Já: a líbí se ti tvoje dny tady na ranči a čeho by si zase přidal.

Blesk: Líbý se mi moje dny, ale dal bych méně tréningu a více pamlsků a povalování se na louce. Aještě každý den 2 hod. drbání!

Já: No takže by si jenom lenošil co, prozradíš nám na co se s Jitkou chystáte dobudoucna?

Blesk: S Jitkou se chystáme na krajské kolo v drezuře, bude to příští rok v únoru ale trénujeme už teť a ještě se chystáme na vánoční vystoupení s různýma věcma. Takže to bude bombááááááá

Já: A co by si na závěr vskázal všem_

Blesk: Aby ny nás byli všichni hodní a drbali nás a dávali hooooooooodně pamlsků! A mějte se hezky celý ranč pod Vykotlanou vrbou pozdravuje!

Já: Tak moc díky za rozhovor Blesku a měj se!

Toto je Blesk s kterým byl rozhovor

Tak to je dnes vše loučím se s vámi Bebe

Konečně ty fotky

3. listopadu 2012 v 10:14 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj. Tak konečně jsou na rajčeti ty fotky. Moje hodnocení fotek Děs a hrůza ten foťák je táááááák krámskééééééj a jáááááá tak nemožnááááááá. No jo no, dnes ještě chci udělat určitě časopis ranče a zítra koně měsíce. Tak si to prosím někdo přečtěte a tady už je odkaz : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Halloween/

Prosím o komenty moooooc potěší