Prosinec 2012

Silvestr!

31. prosince 2012 v 16:58 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj! Tak a je to tu. Už ten rok zase utekl a zase se blíží nový rok! Rok 2013. Ty jo mě to tak hroooooozně rychle uteklo, ale fakt! Tento rok se mi otevřeli nové věci. V květnu jsem založila tento blog a stále vás tu otravuju XD. Ale mám vás všechny ráda a ráda chodím na vaše blogy, čtu vaše články a komentuju je. Moc mě to tady s vámi baví a doufám, že tu všichni budete i další rok a neskončíte a to platí i pro mě. :)
Jak probíhají vaše přípravy na nový rok? Děláte ohňostroj? My budeme vzhůru do půlnoci pak bude přípitek a jde se spát. Ale za chvíli začneme s babičkou dělat chlebíčky a večer si dáme brambůrky a rodiče víno. Celkem se těším. Čekání si budu krátit asi tím, že se budu dívat na tv a číst knížky. O půlnoc se podívám z okna na ohňostroj na náměstí. My totiž nikdy neodpalujeme žádné rachejtle. Budeme utišovat kočičku. Chudák vždycky někam zaleze a do rána ji nevidíme.
A na ranči si jezdkyně dají jen přípitek, ale jinak budou mít plné ruce práce s uklidňováním koní.
Tak to je asi vše.

Ranch pod vykotlanou vrbou a já Vám přejeme hodně štěstí, zdraví, úspěchů co se týká sběratelství, dobrých známek ve škole a spoustu zábavy v roce 2013 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zdroj fotek : obrázky Google

Hodnocení SR !ČTĚTE!

31. prosince 2012 v 16:07 | Bebe |  SR \ OR
Ahoj tak jsem se rozhodla udělat menší hodnocení SR/OR.

Keník : Keník je velmi dobré SR takže pro tebe nemám žádné připomínky. Si super!

Franch : Mno, komentuješ celkem dobře, ale pravidelně ne. Ale jde to.

Schleichovka : Články píšeš opravdu bravurně! Ale v obíhání u mě je to tedy slabší. Ale zas chápu tě máš hodně SR. Ale mohla by ses trochu zlepšit. Ale na druhou stranu komentuješ moje fotky a to potěší :)

Rainbow : Ty celkem obíháš. :) :)

Sofi : Vůbec neobíháš! Koment dáš tak jednou za měsíc takže kdybych tě měla hodnotit smajlíkem tak to bude vypadat takhle : :(

Frisulka : Je moje OR

Paintka : Nevím co s tebou je vůbec nepíšeš články :/.

Terka : Je super!

Terybery : Mno komentujueš málo. Někdy se tu od tebe koment objeví, ale moc často ne. Prosím zlepši se!

Pompin : Tak je super nemám připomínky. :)

Marshall : Nepíše články.

Liška : Má pozastaveno

Lenuška : Nevím moc nekomentuješ

Lissy :Si dobré SR !!! :)

ranch u Hnědáka : Chodím k ní na rajče takže dobrý.

Natali05 : Mno někdy, ale mohla by ses trochu zlepšit.

Kelly :Nepíše moc články a neobíhá :(.

Anča : Mno ze začátku komentovala, ale teť už nic moc mohla by ses zlepšit

týna and horses : Komentuješ každý můj článek! Si skvělé SR.

Neferit : Celkem dobrý :)

maya : Si dobré SR !

Lorian :Stejně jako týna si skvělá !!!

Tak takhle to vidím, ale moc vás prosím hlavně se nijak neuražte já vás mám všechny moc ráda!!!!!!!! Vaše Bebe

Fotky pro Lissy do soutěže

31. prosince 2012 v 10:55 | Bebe |  Soutěže
Ahoj Lissy! Tak nakonec se to vyřešilo a fotky sem stáhla. Takže ti je sem teťka dávám.

Fotky jsou 2 je nanich Hurikán s jeho majitelkou Kate. Foto je z vyjížďky :

A druhá fotka která je přiblížená :
A je na stojato
To je vše Bebe

Pro Lissy

30. prosince 2012 v 21:11 | Bebe |  Soutěže
Ostatní nemusí číst toto je článek určený pro Lissy. Ahoj Lissy. Psala jsem, že fotky budou dnes nebo zítra, ale vůbec nevím jestli budu moct poslat ty fotky do termínu :(. V noťasu se nám pokazil program toho mího foťáku a prostě nejdou stahovat fotky. Takže vůbec nevíme co s tím je a nevíme jak to dát do pořádku. Už jsem to zkoušeli i smazat a vytvořit znovu, ale prostě nic! Fakr moc moc promiň je mi to hrozně líto :(. Ale ještě jetu malá naděje, že se to opraví a fotky pošlu. Takže zatím vůbec nevím jak to bude. Kdyžtak budu muset odstoupit ze soutěže :(. Až to budu vědět najisto tak ti napíšu jak se věci mají.

Bebe


30. 12. 2012

30. prosince 2012 v 11:38 | Bebe | 

Nemusíte číst jen moje keci :D.

Ahoj. Už zase otravuju. Už zítra je Silvestr!!!! Už se těším. Ikdyž není ani moc na co :/. U nás tedy ne. Ale co, budete vzhůru až do půlnoci? Já jo! Jen je blbí, že na silvouše nikdy nedávaj nic dobrýho v telce a o to je to pro mě horší vydržet XD. Včera jsem vám sem dala 3 profilky new koníků. Tak snad se líbyly. Jej, už se nemůžu dočkat odpoledne! Půjdu ke keníkovi. Už se moc těším. Ukážem si nový koníky a možná budem fotit to bych moc chtěla! No tak uvidím. Teť se momentálně nudím takže píšu tento extrémě nezajímavý článek :D. Né až se vrátím od Keníka musím si uklidit pokoj. To mi zabere zas 2 hod. XD. Sakra musím se naučit hrát příšerně těžkou skladbu na klavír :(. Vůbec netuším jak to hrát XD. njn to jsem já. Mám takový dojem, že to nezvládnu.Taky sem zvědavá jako se moji rodiče dohodli. Ale na čem, že, Já vám to řeknu. Včera jsem si jim postěžovala, že už je to 1 rok co jsem s nima nebyla v kině. A oni žačli brouzdat po netu, takže možná půjdu na Hobita! Hrozně bych chtěla tak jsem zvědavá jak to dopadlo. Poněvadž je tento článek hooooooooodně nudný tak už ho ukončím. Ahoj mějte se fajn a díky všem kdo tento článek četli i když nemuseli! Čauky

Bebe


Sunny

29. prosince 2012 v 21:49 | Bebe |  Moji schleich
Jméno : Sunny ( Sany )

Plemeno : klisna Camaguerského koně

Značka : Schleich

Zaměření: Není obsednutá

Povaha: Je to takový náš miláček. A mazlík. Její nejoblíbenější pamlsek je mrkev. A nejoblíbenější člověk je Eshli!

Foto :

Hurikán

29. prosince 2012 v 21:34 | Bebe |  Moji schleich
Ahoj je tu další profilek

Jméno: Hurikán

Plemeno: Valach koně Lusitano

Značka : Schleich

Zaměření: Je všestraně zaměřený, ale nejčastějí stojí na výstavách

Povaha : Hurikán je opravdu nádherný kůň. Ale je pro zkušené jezdce. Svoji majitelku Kate, ale poslouchá na slovo. Ostatním dovede provést pěkné skopičiny! Na každého je hned milejší když zjistí, že má cukr. Je to jeho nejoblíbenější pamlsek.

Foto :

Rosalin

29. prosince 2012 v 21:04 | Bebe |  Moji schleich
Ahoj, rozhodla jsem se udělat profilek pro mého new schleicha protože mám už konečně vymyšlené jméno. :P

Jméno: Rosalin ( Rozalin )

Plemeno: Hannoverská klisna

Značka : Schleich

Zaměření : Dreura

Povaha: Klisna je mírná a velice poslušná. Na našem ranči je teprve krátce. Dostali jsem ji na Vánoce 2012. Je velmi nadaná na drezuru a v mnoha soutěžích již uspěla! Doufáme, že bude stále tak poslušná a mírná a dočkáme se s ní spoustu keásných úspěchů.

Foto:

Já a ranch

29. prosince 2012 v 18:21 | Bebe |  Co se děje na ranči

Ahoj! Tak jak se máte? U mě celkem dobrý. Včera jsem našim slíbyla, že s nima půjdu na procházku. Tak sem dneska šla. U nás bylo fakt úplně nádherně, sice zima, ale stálo to za to. Sluníčko úplně zářilo a země klouzala. A my jsme šli do Říčan. Děda tam má bratra a jeho bratr rodinu, takže jsme je šli navštívit. Když jsem došli nad Říčany, slunce už stálo na obzoru a pomalu zapadalo. Bylo to opravdu nádherné s babičkou jsme to fotili, takže jestli se to povede tak nějaké fotky dám i sem. Chvíli jsme byli u příbuzných a potom jsme se vydali na autobus. Když jsem šli k autobusu tak už byla tma. Na vycházce jsem taky vyfotila pár fotek pro Lissy do fotosoutěže. Tak snad budou na celé obrazovce dobré. Do soutěže jsem přihlásila Hurikána.

Ranch

Píše Jitka : Tak dnes bylo opravdu krásně. V nové stáji to voní pilinami a Eshli dnes jela na vyjížďku se svojí novou nádhernou klisničkou kterou dostala k Vánocům. Vypadá to, že si spolu opravdu dobře rozumí a klisna je moc poslušná a mazlivá. Nové jezdkyně si u nás už pomale zvykají. Sou moc příjemné a hlavně šikovné. Práce jim de od ruky a stále jsou veselé. Nový koníci. Mno přijelo jich opravdu hoooodně. Z hlavy myslím, že 10. Všichni koníci se zdají být v pohodě. Některé musíme, ale ještě obsednout. Koníci si taky dobře a rychle zvykají. A já se mám dobře. Dnes jsem na ranči uklízeli a trénovali koně. Zítra asi pojedeme na vyjížďku tak se všichni těšíme. Za celý ranch pvv zdraví Jitka!

Tak ahoj pro dnešek je to asi vše. Přeju hezký večer :). Ahoj

P.S. Moc se omlouvám za pravopis!

Vaše Bebe


Lorian

29. prosince 2012 v 9:35 | Bebe |  SR \ OR
Ahojík! Mám nové SR. Je to Lorian! Moc jí děkuju, že spřátelila.
Má super blog jako všechná má SR/OR tak určitě mrkněte.
Tady je odkaz : http://ranc-u-modre-hory.blog.cz/
A fotka pro Lorian za sr :

Fotky new koníků

28. prosince 2012 v 17:59 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj! Tak nakonec jsem naše překecala a na tu procházku nešla a půjdu s nimi až zítra. A to unamená, že jsem byla fotit! Fotila jsem všechny schleich koníky které jsem dostala k Vánocům. Tak doufám, že se bude líbyt

Počet fotek : 116
Kvalita: Celkem ujdou
Odkaz: http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Konici_v_zime
Ochutnávka :

Nadšení převažuje :D

28. prosince 2012 v 12:58 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj! Tomu nemůžu uvěřit! Babička zapoměla dát ještě 2 tašky z dárkama pod stromeček. A hádejte co v nich bylo. 7 schleichů!. Boží!!!!!!! Jen je škoda, že 3 z nich jsou odření. Hele když máte odřenýho koníka jak si to upravujete aby to nešlo vidět? Já s tím nemám vůbec žádné skušenosti takže bych moc ocenila vaši radu. Předem vám děkuju! Odpoledne jsem chtěla jít fotit protože je u nás nádherně. Ale ví te co se stalo. Děda mi řek, že povině jestli si neseženu nějakou kámošku tak s nima musím jít na procházku! Ne a ne a ne! Já tam nechci je tak krásně a já s nima mám jít na procházku na kterou chodíme každej den? Půjdu kdykoliv jindy, ale dnes opravdu ne! Och, trpím zase se pohádám s rodiči! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr skusím dědu překecat jestli nemůžu jít až zítra, ale dnes prostě nikam nechci!!!!!!!! Aaaaaaaa já tak nenávidím ty jejich řeči! Ale nic proč vám to sem vlastně píšu. No už vím protože se mi aspoň trošku uleví protože mám chuť křičet. Já zuřím!!!!!!!!! A taky proto, že jestli tam půjdu tak nebudou fotky :(. Ale ještě jedna potěšující novinka. Dnes mi od Týny přišel dopis a v něm přáníčko a nádherná fialová ohlávka s odepínacím vodítkem! Mám z n opravdu velkou radost a tak jí děsně moc moc moc děkuji! Tak ahoj Bebe

Foto dárků a Vánoc

27. prosince 2012 v 22:09 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj! Děsně se vám omlouvám, že fotky jsem nedala včera. Jenže já jsem děsná kráva a já sem úplně zapoměla stáhnou ty fotky! Grrrrrrrrrrr. Sem na sebe děsně naštvaná!!!!!!!! Ale tak konečně k fotkám. Nejsou tam nafocené všechny dárky tak ty co tam nejsou tak napíšu sem. Dostala jsem ještě takový sprej něco jako voňavka. Mám 6 voňavek to je skoro na každý den v týdnu jednaXD.Moc hezu náušnice nevím jakej kov, ale je to taková jednoduchá hlava koně. Tak yjsme ještě dostaa moje oblíbené kappary. Taky od keníka schleich psa německého ovčáka a nějakýho něco no já nevím vypadá to jako srnec, (já jsem moc lína abych se podívala do katalogu) od rodičů.

Infotmace o fotkách:
Kvalita: Hrozná vůbec se mi nepovedli fotky doma kvůli špatnému osvětlení a tomu, že s tím novým foťákem ještě moc neumím.
Odkaz: http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Vanoce/

Snad se bude aspoň trošku líbyt. Tak dobrou noc! Bebe

Info

26. prosince 2012 v 12:44 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj, tak dnes je mi o poznání líp. Jako ten žaludek, dokonce jsem obědvala tak pevně doufám, že už to bude dobrý. Jinak dopolodne přijel strejda se svou těhotnou přítelkyní. A večer přijede moje sestřenice. Kupodivu musím říct, že se na Hanku mooooooooooooc těším! Večer si ještě dáme dárky a oni budou u nás spát. Takže super. Ale teť přejdu k focení.
Dnes odpoledne bych chtěla nafotit dárky co jsem dostala a jak to bylo u nás na ranči na Štědrý den. Budu to fotit novým foťákem co jsem dostala, takže fotky budou možná horší, protože s foťákem ještě neumím, ale někdy se přece začít musí, ne? Tak doufám, že to nebude až taková katastrofa. Ještě ty fotky potom stáhnout doufám, že to stihnu protože mi s tím musí pomoct babička a jsou u nás ti příbuzní a pak ještě Hanka no to bude! Ale jo, musím to stáhnout a nafotit protože jsem vám to slíbyla už včera! Tak ahoj Bebe.

Promiňte :(

25. prosince 2012 v 20:23 | Bebe | 
Ahoj, moc se omlouvám všechny jsem vás neoběhla, protože mě bolí břicho :(. Já nechci být nemocná!!!!!!!!!!!!Zítra má přijet strejda, ou! Moc se omlouvám, že jsem na dnešek slíbyla fotky jenže když se pohnu hned mám pocit, že budu zvracet. A já nenávidím když zvracím, ale zatím ne naštěstí! Jinak jestli mi bude zítra líp tak bych nafotila všechny dárky co jsem dostala a jak to bylo na ranči. Ale nic neslibuju snad mi bude líp a promiňte, že jsem Vám zase otravovala život

Z bolavým břichem se loučí smutná a otrávená Bebe


Vánoce!!!

24. prosince 2012 v 8:58 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj, tak konečně je to tu Štědrý den! Doufám, že se máte všichni dobře a užíváte těchto nádherných svátků které jsou jen jednou do roka. Však je to dobře vemte si, že by byli Vánoce 2x za rok? Jo bylo by to super, ale postupně by to stratilo smysl a ani bychom si to tak neužily. Mám vás všechny moc moc ráda a za celý náš ranch Vám přeju ještě jednou nádherné svátky, plné pohody, kráchných chvílí s rodinou a hlavně spoustu dárečků a zdryví!!!

A jak to vypadá u nás na ranchi na Vánoce? Tak to se dozvíte zítra, ale aby jste neřekli tak Vám sem alespoň napíšu jak to vypadá u nás :

-Dnes o půl osmé jsem vstala z postele a vyřídila si snídani a raní higienu. K snídani jsem měla domácí vánočku kterou pekla babička a černý čaj.
-Já se teť dívám v televizi na pohádky a někdy během dopoledne budeme zdobit náš stromeček.
-Pak bude asi oběd, letos máme polévku s kapřích vnitřností.
-Po obědě se budeme zase dívat na pohádky
-Někdy během odpoledne zajdu k mé pratetě a prastrejdovi, bydlí hned vedle nás, chvíli tam s nimi budu a dám jim dárek
-V předvečer se půjdu umýt a oblíct do svátečního oblečení
-Pak už bude konečeně ta výborná večeře. My míváme vždy na Vánoce nějakou rybu, zatím jsme měli kapra s bramborovým salátem nebo pstruha. Letos máme zas kapra. Pak si dáme cukroví a budeme si povídat
-Koněčně se nahrneme do obýváku pod stromeček s dárky a zazpíváme koledy.
-Potom už budu já rozdávat dárky a budeme se z nich radovat :D
- Pak se budem dívat na nějakou tu pohádku

A to je konec. Asi ste si všimli, že nemáme žádné zvyky jo my nic neděláme trošku škoda, ale rodiče na to moc nejsou.

Tak se mějte krásně!!!!!!!!

Rozhodnutí

23. prosince 2012 v 21:46 | Bebe | 
Ahoj, tak jsem se rozhodla jak to zítra udělám já doufám, že tu není nikdo takový kdo se urazí protože

Zítra neobíhám

Já zítra fakt nechci trávit Vánoce u Pc tak já doufám, že to pochopíte. Zítra napíšu článek o tom jak u nás vypadají Vánoce. A v úterý dám fotky a určitě článek. Fakt se ještě jednou moc omlouvám, že zítra neobjehnu, ale snad mě chápete.

Favourite chalenge 03 Berberský kůň

23. prosince 2012 v 11:54 | Bebe |  Novinky
Ahoj! Je tu další favourite chalenge tentokrát píšu já a Wikipedie o Berberském koni XD. Tak já doufám, že se bude aspoň trochu líbyt a budu moc ráda když zde zanecháte nějaký ten komentík :D.

Berberský kůň

Berberský kůň je jedním z pouštních plemen koní v Africe. Patří mezi teplokrevníky.

Něco z Wikipedie : Berber je starobylé plemeno, pochází ze severní Afriky (Maroko, Alžírsko, Libye), kde se zřejmě v 6.století zkřížili západní koně starogermánských Vandalů s koňmi orientálními. Maurové je pak dál zušlechťovali arabskými plnokrevníky. Berber sám se podílel na vzniku mnoha dalších plemen, převážně španělských, ale i třeba anglického plnokrevníka nebo connemary.

Vzhled a charakter : Berber má delší mírně klabonosou hlavu, sraženou záď a nízko nasazený ocas. Bedra mají 6 obratlů, na nohách mívá rousy. Výška v kohoutku se pohybuje okolo 153 cm. Je velmi odolný proti suchu a horku, vyniká svou houževnatostí a vytrvalostí.Je obratný a na krátké vzdálenosti rychlý.

Zajímavost z Wikipedie : V závodě jezdců napříč pouští dokázal uběhnout 160 km za 9 hodin.

Využívá se na : Dnes běžně slouží jako dopravní prostředek pouštních a horských kočovníků.

Foto z google :

Omlouvám se za chyby ahoj Bebe

Všechno možné XD

22. prosince 2012 v 16:30 | Bebe | 
Ahojík.
Jak pak se máte? No já se teda nemůžu dočkat pondělka!!! A co Vy? Včera jsem dobalila poslední dárky, přežila konec světa ( i když jsem na něj nevěřila ) a byla v klavíru. Super v klavíru byla vánoční hodina takže pohodička. A ještě k nám včera jako každý rok na svátky přijela prababička z Brna je jí už 88 a žije sama. Spolu se strejdou k nám jezdí na návštěvi a jak už jsem řekla tráví s námi svátky. A taky vás nasral s prominutím ten novej blog.cz? Je to tak nepřehledný nevím jak vám, ale mě to teda hodně vadí! Jej dneska byl děda pro stromeček. Je moc hezkej. Donesl i pár větviček takže větvičky dám do vázy a na ranč jako vánoční stromeček. Lepší fakt neseženu :/. Ale vůbec nevím jak ten stromeček ozdoím i výzdoba ranče je pěkně mizerná! Bohužel já vůbec, ale vůbec nemám něco čím by se dalozdobit ranč a stromek. Takže na stromek asi půjdou nějaké vobr ozdoby z velkého stromku :(. Před hodinou jsem se vrátila z naprosto úžasné vyjížďky. Hodně dlouho jsme klusali taky jsem spadla, ale vůbec to nebolelo zažila jsem můj první skok a cválala jsem po poli. A potom když jsem sesedla tak jsem spadla je u nás děsný náledí a narazila jsem si loket. Řeknu vám, že pád na tom ledě bolel mnohem víc než pád s koně. Zítra nafotím Lentilku pro Schleichovku do soutěže. Odpoledne se skautem roznáším Betlémské světlo a pak máme vánoční schůzku. Zítra mám v plánu přednastavit články na Štědrý den. Nejsem si jistá jestli všechny oběhnu. Vážně sorry, ale trávit Vánoce u komplu nepřijde vám to trochu divný? Fakt sorry, objehnu když budu mít nějakou volnou chvilku snad neva. Ale jak jsem řekla přednastavím nějaký ten článek. A 25 nafotím všechno co jsem dostala a jak probíhali Vánoce na ranči, tak snad se bude líbyt.
Tak abych to zakončila přeju : Krásné Vánoce a šťástný nový rok,spoustu dárečků pod stromečkem a ať dostanete vše co jste si přáli :).

Váše skvěle naladěná Bebe


P.S. Olouvám se za chyby

Favourite chalenge 02 Hafling

21. prosince 2012 v 10:53 | Bebe |  Zábava
Ahoj, tak je tu další článek favourite chalenge! Tentokrát o haflingovi. Opět moje informace skonbinované s informacemi z netu.
Haflingové a welsh mountain pony jsou mí nejoblíbenější koně!

Hafling

Původ : Haflingové pocházejí z Tyrolských Alp. Hafling vznikl křížením araba a těžkých chladnokrevníků.
Barvy : Hafling se výhradně vyskytuje jako palomino nebo žluťák.

Pár informací z Wikipedie :
Hafling by měl být temperamentní, ale s bezproblémovým charakterem, konstitučně tvrdý a odolný, nenáročný, všestranný. Je to velmi učenlivý, nenáročný a přátelský kůň . Požaduje se od něj všestrannost, ochota k práci, vytrvalost a učenlivost. Je vhodný pro děti.
Tohle si myslím také. Já jsem jela na klisně haflinga. Byla dost mladá, ale byla moc šikovná! Hodně toho uměla na svůj věk.
Vzhled: Srst je ryzá s bílou hřívou a ocasem. Časté jsou odznaky na hlavě jako např. lysina hvězdička atd. Mají mohutnější postavu. Taky má svalnatou postavu a ušlechtilou hlavu na které má nádherné velké a výrazné oči. Haflingové mají velké nozdry. Vždy mají nádhernou a hustou hřívu a ocas. Někdy jsou i vlnité. Nohy jsou svalnaté a dobře stavěné s dobrými kopyty.
A zas něco z Wikipedie :K mimořádné otužilosti a houževnatosti přispívá i horské podnebí, a proto se hříbata odchovávají na alpských pastvinách (říká se tomu alpung), kde čerstvé ovzduší zvyšuje funkci srdce a plic. Haflingové jsou také dlouhověcí, někteří jedinci se dožijí i čtyřiceti let.Italským příbuzným tohoto koně je Avelišský kůň,který je jen o trochu menší.
Výška: Hafling má v kohoutku 138-150 cm.
Foto :
Foto je ze seznamu.

Tak snad se aspoň trochu líbylo. Omlouvám se za pravopisné chyby. Komentík potěší :D.
Ahoj Bebe