Leden 2013

Dnes jen krátce...

8. ledna 2013 v 15:49 | Bebe | 
Ahoj! Jak je? Promiňte, že jsem nenapsala, ale opravdu nebyl čas to víte teď se učím na testy atd. Jinak za hodinu mám koně, takže se musím připravit a pak se ještě musím učit na 2 testy a navíc to učivo vůbec, ale vůbec nechápu :(. Jinak nemám představu kdy zase ještě napíšu. A nevím jestli dnes stihnu oběhnout tak mě dyžtak prosím omluvte.

omlouvám se za krátký článek ahoj Bebe


Prosinec

5. ledna 2013 v 11:44 | Bebe |  Časopis ranče
Ahoj, tak protože odpoledne jedu s tou kámoškou do kina na Hobita a nevím kdy se vrátíme tak teť sem dávám časopis ranche. Oběhnu večer :)

Prosinec

Ranch : Tak to je Vám asi jasné na jaké to bude téma. 24. prosince proběhl Štědrý den. Všichni si ho moc užily a celkem jsme na našem ranči přivítali 10 nových koní a dvě nové jezdkyně! Velký počet, teť je tedy na našem ranči celkem 31 koní, 3 psi a 4 jezdkyně :). Také se vybudovala nová úžasná stáj dokonce jsme k ní dali zbudovat malý výběh! Takže je vám asi jasné jak moc si náš ranch užil loňské Vánoce.
Jako další tu byl Silvestr a vstup do nového roku, roku s číslem 2013. Na našem ranch to nijak zvlášť neproběhlo, jezdkyně si dali jen přípitek a hned valily ke koním uklidňovat je. Naštěstí se vše zvládlo dobře a koně jsou v pořádku.

Zajímavosti : Jak už jsem řekla na náš ranch přibylo 10 nových koní a dvě jezdkyně :). A ještě jedna zajímavost, za rok 2012 jsem napsala 178 článků.

Blog : Za měsíc prosinec jsem napsala přesně 36 článků. A přihlásila jsem se do soutěže u Lissy jako většina z vás. A taky do soutěže u Schleichovky, kde jsem zatím v druhém kole. Za tento měsíc jsem vydala 3 články kde byly fotky. N atěchto adresách se můžete podívat na fotky 1) zde jsou fotky frísů na sněhu : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Na_snehu/
2) zde jsou fotky z Vánoc a fotky dárků : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Vanoce/
3) zde jsou fotky new koníků venku : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Konici_v_zime
A teť už rozhovor s naším nováčkem klisnou hannovera Rosalin!
Já: Ahoj můžu mít pár otázek?
Rosalin : Ale jistě moc ráda si popovídám!
Já : Tak tedy jak se ti líbí na našem ranchi?
Rosalin: Mě se tady moc líbí, jsou tu moc hodní
Já: A jak vycházíš s ostatními koníky?
Rosalin: Ale jo dobře nejvíc se ovšem bavím hřebcem hannovera, je moc fajn a ještě se Sunny, ta je totiž opravdová kamarádka!
Já: A na jakém ranchi si bydlela dřív?
Rosalin: Přivezli mě z Ameriky z jedné chovné stanice, jmenovalo se to tam Flowers. Ale tady je to lepší
Já : Tak už budeme končit takže se tě ještě zeptám co by si chtěla vzkázat našim čtenářům?
Rosalin: Ať jsou na nás moc hodní, dávají nám pamlsky a do ničeho nás nenutí!
Já: Takže moc děkuju za rozhovor. Ahoj!
Rosalin : Není zač! Čau!
Foto Rosalin :
Tak to je vše, děkuju všem za přečtení a prosím omluvte můj pravopis! Snad se líbylo ahoj Bebe

Favourite chalenge 04 Fríský kůň

4. ledna 2013 v 20:44 | Bebe |  Zábava
Ahoj, konečně jsem se dokopala k další favourite chalenge. Tentokrát o Fríském koni tak doufám, že se bude aspoň trošku líbyt!

Zdroj informací : Já a Wikipedie

Fríský kůň

Frísové jsou podle mě dost oblíbení koně. Jsou často přesdíváni jako ,,Černé perli".

Co o něm napsala Wikipedie :
Fríský kůň patří mezi nejstarší evropská plemena koně. Soudí se, že jeho počátek je třeba hledat v době před 3000 lety. Je to původní severoevropské plemeno, blízké koni armonickému. Pochvalné zprávy nám o něm zanechali již staří Římané; chválili jeho výkonnost.
Své jméno dostal podle nizozemského Fríska.
Původní frís byl ovšem dost nevzhledný chladnokrevník, věhlas získal po zušlechtění orientální krví. Značně byl ovlivněn hlavně andalusany v době španělské okupace Holandska. Původně pracovní, pak rytířský kůň se postupně změnil na reprezentačního karosiéra, i když byl dost temperamentní a pohyblivý i pod sedlem. Vyvážel se do celé Evropy a ovlivňoval mnohá plemena. Spolehlivě předává svou černou barvu.
Tento kůň je pro svůj vzhled nazýván černou perlou a ovlivnil i chladnokrevného Shirského koně

Vzhled : Černý kůň bez bílých odznaků. Je vysoký nejméně 162 cm. Má dlouhou, ale úhlednou hlavu, pohyblivé uši, bohatě zvlněnou hřívu a ohon a na nohách má bohaté rousy. Krk je vysoko nesený, plec kvalitní, kohoutek výrazný, trup robustní a záď mocná. Poměrně dlouhé nohy jsou silné, s dobrými klouby a tmavými kopyty. Chody jsou výborné, krok vysoký, takže ve spřežení vypadá velmi působivě a hrdě.

Využití : Wikipedie ( je jasné, že to vím i já, ale nechce se mi tolik psát :P)
Využívá se nejčastěji na drezuru a - stejně jako v minulých staletích - k zapřahání do kočárů. Dnes už kromě parkuru a dostihů figuruje ve všech odvětvích jezdeckého sportu.
Frís nepostradatelný při obřadních průvodech, např. při pohřbech. Později sloužil jako klusák. Po první světové válce mu zůstala jen práce v zemědělství a byl málem na vymření. Zachránila ho holandská Královská chovatelská společnost, dnes je opět populární a vyváží se do světa. Je to všestranný tažný kůň, který se dnes uplatňuje i ve sportu. Slouží jako klusák zapřahaný do dvojkolky zvané gig, uplatňuje se v drezuře i v cirkusu a dobře chodí pod sedlem, ovšem rekreačně. Fríský kůň byl hojně využíván v pohřebnictví, kvůli svému černému zbarvení. Je předkem mnoha koní jako například Daleského ponyho.

Foto :
Promiňte za špatnou kvalitu fotek fotky jsou z Google a to první bylo malé a tak jsem to musela zvětšit

Tak to je dnes vše tak ahoj Bebe

Velikánská prosba!!!!!!!!!!!!

4. ledna 2013 v 18:15 | Bebe |  Soutěže
Ahoj já vás hrouně moc moc moc prosím hlásněte pro mě v soutěži u Lissy, už jsem pro někoho hlasovala a zjistila jsem, že nemám ani jeden hlas :( Prosím hlásněte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ráda někdy oplatím :)

Hlasujte v anketě zde : http://ranchvelvet.blog.cz/1301/narozeninova-fotosoutez

P.S. Favourite chalenge bude ještě pozdějc, promiňte. Vaše Bebe

3.1.2013

3. ledna 2013 v 20:31 | Bebe | 
Ahoj! Tak jak se máte? Já celkem dobře. Omlouvám se, že jsem včera nepsala, ale nějak jsem nevěděla moc co a ani se mi popravdě nechtělo. Dneska jsem opět musela putovat do školy XD. Ach jo hned první den a hned první 3! Z čejáku. Ty vado já tu úču nechápu, ona vždycky každou hodinu zkouší a snad vždycky vyvolá mě! A škola není moje silná stránka, no to víte pro mě by byla ideální práce gaučink a sběr modelů XD. Jo přiznávám sem líná jak veš! Ale už odejdu od toho pro mě nepříjemného tématu škola. Dneska jsem byla s kámoškou v Bitěši no já vím asi nikdo neví co to je XD. Takový městečko, kámoška tam chtěla něco koupit, ne a pak prej ,, Barčo já jsem dostala nápad pojedeme tím busem a vystoupíme u KFC!" Prej já ,,No tak jo, ale víš kde vystoupit?" Prej ,,jo jo vim". A hádejte co se stalo.........Vystoupily jsme na špatné zastávce XD. Jej to byl trapas, tak kámoška volá své ségře co máme dělat, jenže se to dozvěděla kámoščina babička a začala vyvádět XD. Mno, ale nakonec pro nás přijela a bylo vše OK. A naši o tom jak jinak neví, proč bych jim to měla říkat není čím se chlubit a neptali se. :D Jinak se děsně těším na vkend. Naši mi dovolili, že na toho Hobita pojedeme a aji s tou kámoškou s kterou jsem dnes byla v Bitěši! Wow jak já jsem nadšená!!!!!!!!!!!! Už se nemůžu dočkat, doufám, že zítřejší škola uběhne rychle a bude už odpoledne. Budu sledovat 23.sérii Simpsonových :D. No tak nic promiňte mi nesmyslný článek a pravopis! Prosím!!!!!!! :D Ahoj Bebe!

P.S. Zítra se konečně musím dokopat k další favourite chalenge tak se těšte bude o Frísanovi :) A v sobotu napíšu časopis ranche za měsíc Prosinec a taky vyhlášení koníka prosonec, někdy dopoledne. Omlouvám se, že aš v sobotu snad neva :)

Fotky koníků

1. ledna 2013 v 17:58 | Bebe |  Příběhy a fotopříběhy a naše rajče
Ahoj! Tohle je první článek v roce 2013! A hned jsem tu s fotkami.V neděli jsem byla u Keníka a fotily jsme. Takže mám fotky :

Kvalita : Celkem ujdou
Odkaz : http://ranchpodvykotlanouvrbou.rajce.idnes.cz/Opet_konici_venku
Ochutnávka :