Říjen 2013

Po dlouhé době zpět!

30. října 2013 v 9:54 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj rančerky! Jako první se chci moc moc omluvit za tu dlouhou dobu co jsem tu nebyla a nekomentovala, jen u těch u kterých mám odběr a někdy ani to ne. Mrzí mě to, ale nebyla vůbec žádná chuť. Asi stokrát jsem si říkala, tak jo dnes vstanu a napíšu článek, ale to bylo jen tlachání, až dnes jsem se k tomu konečně odhodlala. Vedlo mě k tomu pár věcí pocit viny za to že vy vůbec nevíte co se s mím blogem bude dít dál ( popravdě ani já sama to nevím ), pak pár skvělých lidí co mě prosily ( většinou opakovaně XD ) ať napíšu článek a pak to že ste mi chyběly! Takže tak :)


Jeden den z ranče - 3.10.2013

3. října 2013 v 15:24 | Bebe |  Co se děje na ranči
Ahoj, dnes jsem si místo obvyklého infa připravila pro vás jeden den z ranče a psaní dávám na starost Verči :) Takže Verča píše :

Je ráno. Sluníčko pomalu vychází a na obloze jsou růžové červánky. Čas na vstávání. Oblékám se do starých černých tepláků, trička, teplé bundy a ošoupaných bot. Eshli spí, Jitka jela na týden ke známé a Kate chystá snídani. Vydávám se písčitou cestou k ohradám. Beru vidle a zapichuji je do kupky sena a házím je do košů na seno. Poníci mě vesele zdraví ržáním a do nohy mi žduchá Lisa, náš vymazlený pejsek. Seno připraveno, a teď moje snídaně. Konečne! V břichu mi kručí a už zdálky cítím vůňi vajec se šunkou. Usedám do polstrované židle a s chutí se cpu vajíčky a Kate se jen směje. Budíme Eshli, což jde dost ztuha. Na potřetí se nám ji daří dostat z postele a vyprovodit na autobus. Pouštíme se do práce, dnes musíme vykydat stáje, jet nakoupit granule, postarat se o malé děti co k nám přijdou za poníky, jet na vyjížďku a večerní krmení. Je pravda že dnes toho není tolik. Tak jdeme kydat! Stáje se jen lesknou a můžeme jít na oběd. Po obědě máme ještě čas a tak se s Kate pouštíme do leštění sedel a úklidu sedlovny. Tři hodiny a po cestě sem běží asi deset prcků a radostně křičí jeden přes druhého. Zdravíme děti a zadáváme jim jednoduché úkoly při kterých na ně poctivě dohlížíme a smějeme se nad tím jak se přetahují o kartáče jen, aby mohli vyčistit Lentilku, nejoblíbenějšího poníka, a k tomu ještě kolem nich pobíhá Angee ( Lentilčino hříbátko ). Děti šťastné a rozdováděné se vydávají k městu, domů. A Kate sedá do auta a jede taky do města pro naše objednané granule. Já mám na starost jít nasedlat koně. Beru ohlávku a du do výběhu pro Bellu a Bleska, naše frísáky a vezmu i Lentilku když už je nasedlaná ( děti se ji učili sedlat ). Mám nasedláno a už vydím auto s Kate a vedle ní je Eshli. Holky se dou převléknout a už klusáme směr les. Bella má chuť cválat a tak jí povoluji a vychutnávám si její ladný cval. Holky se přidávají a brzy mě dohání. ,,Co kdybychom si skočili přes támhletu kládu? Super nápad jdeme na to! Ty první Eshli.´´Eshli se rozbíhá s Lentylkou proti nízké překážce a už je za ní. Následuji ji a cítím vítr ve vlasech a vzduch co kolem mě sviští. Hop! Dopad a je to, jsem za překážkou a poslední je Kate s Bleskem. Ti se přenesou přes kládu pár vteřin po nás a všichni se navzájem chválíme. ,,Je čas jet domů, musíme nachystat seno a granule pro koně.´´ Vydáváme se zpátky k ranči. Eshli jde odsedlat koně a já s Kate chystáme granule společně se senem a postupně vše dáváme koním. Povinosti skončili, slunce zapadlo a všichni sedíme utahaní v obýváku u televize.


No snad se Vám to aspoň trošku líbilo :) A děkuju moc všem kteří tenhle delší článek přečetli. Ten kdo se dočetl až sem ať napíše do komentářů slova : jsem borec. Díky :D No a můžete napsat jestli se vám tenhle článek aspoň trochu líbil :)
Ahoj

Vaše Bebe :)